ZEKA OYUNCAKLARI

ZEKA OYUNCAKLARI

 


  MANGALA (AHŞAP)

   

  Mangala ahşap Yerli üretim

  İçindekiler: Mangala tahtası, 48 taş

  FİYATI: 40,00 TL

   

   

   

  KORİDOR

   

  Oyunun amacı karşı tarafa ilk ulaşan olmaktır.

  Rakibiniz sizi yavaşlatmak için karşınıza sürekli engeller çıkaracaktır. Bu canınızı sıkmasın. Her zaman bir çıkış yolu vardır!

  En kısa yolu bulan siz olabilecek misiniz? Beceriler: Strateji geliştirme, mantık yürütme, konsantrasyon.

  FİYATI: 40,00 TL

   

   

   

   

  HEDEF 4

  AMAÇ :   Hafıza ,  görsel algı ,  dikkat, ilişki kurma  becerilerini geliştirir.
   
  FİYATI: 30,00 TL
  NASIL OYNANIR?   Oyuna kura ile başlanır. İlk oyuncu platformun içine pulu atar sonra ikinci oyuncu atar. Bu şekilde pullar bitene kadar yada oyunculardan biri oyunu kazanana kadar oyuna devam edilir. Aynı renkli pullardan 4 tanesini yatay, dikey veya çapraz  yönde yan yana getiren oyuncu oyunu kazanır. Oyunun sonucu beraberlikle de sonuçlanabilir. Temel hedef taşlarını aynı yönde 4’lemek

  REVERSİ

  FİYATI: 60,00 TL

  İçindekiler:

  8×8 lik kare plastik oyun tahtası ve 64 tane çift renkli (siyah-beyaz) oyun taşı.

  Oyuncu Sayısı: 2

  Oyunun Oynama Şekli ve Kuralları:

  1. Reversi othello zeka oyunu  özel taşlarla oynanır, bu taşların bir tarafı siyah, diğer taraf beyazdır. Başlangıçta oyun tahtasının ortasındaki dört kareye sırasıyla beyaz ve siyah dört taş koyulur. Oyuncu eğer hamle yapacaksa, kendi taş rengiyle yüz yüze gelecek şekilde bir taş yerleştirmelidir. Oyuncu her yere taşını koyamaz – Her hamlede rakibin bir veya daha fazla taşını ele geçirmelidir. Bunu yaparken, çapraz, dikey ya da yatay biçimde kendi rengine ait taşların aynı sırada olması gerekiyor. Eğer taraflardan birinin taş koyduğu bölümle, yine kendisine ait başka taş arasında rakibe ait taşlar varsa, onlar da renk değiştirerek oyuncunun taşının rengini alır. Ele geçirilen taşlar ters döner (renkleri değişir) ve oyuncunun kendi taşı olur. Eğer oyuncu mevcut durumda rakibin hiç bir taşını ele geçiremiyorsa, hamle sırası rakibe geçer.

  2. Oyunda kazanmak için yapılması gereken en önemli hamle köşelere taşlarınızı yerleştirmektir. Ne kadar çok köşeniz varsa kazanma şansınız o kadar yükselir. Ancak bu dört köşeyi alan oyunu mutlaka kazanır anlamına gelmez. Köşeye taş yerleştirmek için ilk hamleden itibaren hazırlık hamlelerini dikkatli bir şekilde yapmak gerekir. Hazırlık hamleleri her oyuncu için farklı tekniklerle yapılsa da genel olarak ortadaki 16 kareyi taşırmadan taş yerleştirmeye başlanır. Bu karelere taş yerleştirdikten sonra köşeleri rakibe vermemek için yapılması gereken en önemli şey köşe karelerin komşu karelerine mümkün olduğu kadar taş koymamaktır. Köşe karelerin komşu karelerinin dışındaki karelere taş koyarak oyun devam ettirilir. 

  3. Oyuncu geçerli bir hamle yapamıyorsa, bu durum hakkında “Hamle yapamazsınız” mesajıyla bilgilendirilir ve hamle sırasını “boş” bir hamle yaparak rakibine geçer. Bu tarz hamleler oyun notunda “pas” olarak geçer. Üstteki kural, rakip için de geçerlidir. Her iki oyuncunun da pas dediği durumda oyun otomatik olarak biter. Tüm kareler dolduğunda veya geçerli bir hamle yapılamaz hale gelindiğinde oyun biter.

   

  MANGALA (PLASTİK)

   

  FİYATI: 10,00 TL

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  11 Mart 2018
  ZEKA OYUNCAKLARI için yorumlar kapalı
  2.828 kez görüntülendi